Travel Leisure And Tourism

Gerek Kuzey Kibris ekonomisi gerekse küresel ekonominin yakalamış olduğu büyüme eğilimi inşaat ve gayrimenkul sektörünü bambaşka bir ölçeğe taşımıştır. Kuzey Kibris ekonomisinin kronik problemi olan enflasyonun tek haneli raklamlara inmesi ve sürdürülebilir büyümenin sağlanması yabancı yatırımcıların da ekonomiye duydukları güveni arttırmış ve yatırımlarında bir sıçrama olmuştur.

Kuzey Kibris ekonomisinin 2006 yılında çektiği 20 Milyar USD tutarındaki doğrudan yabancı yatırımın 3 Milyar USD’lik kısmı yabancıların gayrimenkul edinimine istinaden transfer ettikleri tutarlardan oluşmaktadır. Öte yandan Türk inşaat firmaları gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yaptıkları prestijli projeler ile dünya ölçeğinde söz sahibi ve bölgesel birer güç konumuna gelmişlerdir. Ancak tüm bu dönüşüm, şirketlerin altyapılarını güçlendirmeleri konusundaki ihtiyaçlarını daha da ön plana çıkarmıştır.

Parker Randall Kuzey Kibris, sektördeki firmalara büyüme ve karlılıkta sürdürülebilirliği yakalama, kurumsallaşma, halka açılma, yeni kanun ve düzenlemelere uyum, yoğun rekabet ile mücadele, değişen teknolojilere adaptasyon, nitelikli insan kaynağını edinme ve geliştirme gibi kritik alanlarda benzersiz çözümler sunmaktadır. Kuzey Kibris İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım Rehberi Hangi sektörde faaliyet gösterdikleri fark etmeksizin firmalar uluslararası yatırımlar için düğmeye basmadan önce adımlarını iyi planlamalılar. Doğru kararlar almak için ise genelde bulunması zor, spesifik bilgiye erişmeliler.

Bunun için Parker Randall İnşaat ve Gayrimenkul Grubu ile Parker Randall Vergi Uzmanları; şirketinizin ihtiyaç duyabileceği temel sektörel bilgiyi biraraya getiren bu rehberi sizlere sunmaktadır . Raporun devamını okumak için tıklayınız. İnşaat ve Gayrimenkul sektöründeki yerel ve global birikimimiz; tecrübeli uzmanlarımız ve geniş hizmet yelpazemizle; denetim, vergi, danışmanlık, kurumsal finansman alanlarında şirketinizi daha da ileriye taşımanızda en büyük desteğiniz olmaya adayız.